TR EN
Sepet(0)
Giriş Yap
© 2022 Tüm Hakları Saklıdır.
Atlantik Ajans

Hakkımızda


M.Ö 3000'li yıllarda keşfedildiği düşünülen altın, İstanbul coğrafyasında yüzyıllardır ihtişamın göstergesi olmuştur. Kuyumculuğun başkentlerinden biri olan İstanbul, Kapalıçarşı'da 1990 yılından itibaren hizmet vermekte olan firmamız, hem Kapalıçarşı toptan kuyumcusu hem perakende olarak hizmet sunmaktadır.
Osmanlı zamanında altın takı üretiminin hızlanması, Fatih Sultan Mehmet'in 1453'te İstanbul'un fethinden sonra bu sanatta ustalığıyla tanınan Ermeni vatandaşları tarafından şehre yerleşmesiyle başlamıştır. Osmanlı Devleti önemli ticaret yolları üzerinde bulunduğundan ekonomi ve para sistemi önemliydi.
İstanbul'da altın takı üretimi, 1467 yılında kurulan dünyanın ilk kapalı alışveriş merkezi ve günümüzün en önemli merkezlerinden biri olan Kapalıçarşı çevresinde yoğunlaşmıştır. Kapalıçarşı denildiğinde aklımıza kuyumcular ve kuyumculukla uğraşan atölyeler gelmektedir. Kapalıçarşı altın toptancısı olarak akla gelen firmalardan biri olan Garden Gold, tecrübe, kalite ve memnuniyeti bir arada tutmayı kendine görev edinmiştir. Kapalı çarşı altın toptancılığı kuyumcularından biri olarak iş hayatına başlamış fakat gelişen ve değişen dünya düzenine ayak uydurmayı hedefleyen firmamız eğitim ve tecrübeyi de bir arada tutmakta ve bunun sonucunda koşulsuz müşteri memnuniyet elde etmektedir. Kuyum kelime anlamı olarak değerli taşlardan yapılan eşyalar demektir, kuyumculuk ise onları işleyen ve satışa sunan bir iş koludur. 1460 yılında kurulan Kapalıçarşı'da, kapalı çarşı kuyumculuğu yapmak normal kuyumculuk zanaatinden farklıdır ve uzun yılların birikimine sahip olan firmamız geçmişten öğrendiği ve gelecekten umduklarıyla harmanlanmış bir işçilik, memnuniyet ve kalite timsali olmuştur. Firmamız, müşterilerine, kuyumculuğa eski ama yeni bir tarz getirmek amacıyla, ünlü Türk motiflerini işlemek ve onları uyarlamak amacıyla yeni ve kreatif modeller sunmaktadır. Türk motiflerini kullanmak ve geliştirmek isteyen firmamız aynı zamanda Avrupa takı fuarlarında ülkemizi ve Türk insanının el emeğini temsil etmektedir. Bir kapalı çarşı kuyumcusu olan firmamız Garden Gold'un ürünlerini dünyanın bir çok yerinde mağazalarda görmek mümkündür. Küreselleşen ve hızla değişen dünyada kendine yer edinmeyi misyon olarak belirlemiş firmamız, geçmiş öğretiler ile bugünün getirdiklerini bir araya getirmekte ve dünya pazarında yer almaktadır. farklı bir vizyon sahibi olan Garden Gold, artan tecrübesi ve Kapalıçarşı altın toptancılığının verdiği birikim ile günden güne kalitesini arttırmak ve imajını güçlendirmek için çalışmaktadır. hedefleri olan ve bütün mesaisini bu hedefleri gerçekleştirmek için kullanan Garden Gold'un amaçlarından en temeli müşteri memnuniyetini sağlamak ve müşteri odaklı çalışmaktır. Klasikleşen altın takıdan farklı olarak, birçok ayarda ve renkte tasarım ve üretim yapabilen Garden Gold, misyonunun kapalı çarşı kuyumculuğundan alan ve klasikleşmiş kuyumculuktan farklı bir vizyona sahiptir. Kısa vadede ve uzun vadede büyümeyi amaçlayan Garden Gold, gelişmiş üretim, danışma, istek ve pazarlama hattı hedeflemektedir. Avrupa’da ve hatta tüm dünyaya Türk yaymayı amaçlıyoruz. Her geçen gün en kaliteli ürünlerimizi çeşitlendirmekteyiz. Türkiye de var olan öncü marka kimliğimizi tüm Avrupa’ya da marka kimliğimiz ile bütünleştirmek istiyoruz. İhracatımızı yükselterek bir dünya markası olma yolunda ilerlemekteyiz. Bu hedeflerimizin merkezinde memnuniyeti ve marka gücümüzü arttırmaktır.